Co pić podczas długich tras rowerowych ?

Luźne rozmowy i rozważania na temat turystyki rowerowej
Awatar użytkownika
Maksiu
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 319
Rejestracja: 27 maja 2016, 07:08
Mieszkam w: Łódź

Co pić podczas długich tras rowerowych ?

Post autor: Maksiu » 29 maja 2016, 00:04

Słowem wstępu, jest to uzupełnienie tematu Co jeść podczas długich tras rowerowych?

Na krótkie dystanse (do godziny max półtorej) nic, ew. woda mineralna. Najlepiej nie gazowana, ale tutaj rzecz gustu. Decydującym czynnikiem czy coś brać czy nie jest dla mnie temperatura.
Na dłuższe wypady izotonik (nie mylić z energetykiem!). Wskazany przy większych wysiłkach lecz nie dla osób dbających o linie, pełno w sieci informacji o tym jak izotoniki kolidują z dietą odchudzającą.
W zależności od zasobności portfela i osobistych preferencji możemy :

Zrobić go sami :
Jako podstawa woda plus
  • sól
    miód
    sok z ulubionego owocu
    glukoza
Możliwości kombinacji jest wiele ale ww. składniki są często wymieniane jako "podstawy" do zrobienia napoju. Proporcje wg. uznania.

Kupić koncentrat do rozrobienia samemu :

Tutaj pole do popisu całkiem spore. Pełno jest napojów izotonicznych w tabletkach, jako proszek do rozrobienia czy skoncentrowany płyn.

Pierwsze dwa linki są całkowicie przypadkowo wybrane, natomiast Nutrend Unisport jest już celowo pokazany. Używam i polecam ten napój każdemu. Może i szału nie ma biorąc pod uwagę cena/jakość ale jak dla mnie jest super. Dawkowanie po małych łykach daje energii na długie trasy. Mój faworyt smakowy to lemongrass (trawa cytrynowa) ale już ciężko z jej dostępnością.

Kupić gotowiec :

Wybór ogromny. Możemy przebierać w firmach, smakach i pojemnościach. Niestety nie mam na tym polu faworyta i nic nie będę polecał, mimo przerobienia niemal wszystkich dostępnych izotoników w sklepach.
Niestety w tym wypadku mogę na pewno jeden produkt odradzić z całego serca. Izotonik marki Tesco, kupiony dla spróbowania. Po prostu paskudztwo jak diabli. Wyczuwalny "smak" chemii skutecznie zniechęca do picia. Kupiłem dwa różne smaki i żaden mi nie podszedł, wręcz przeciwnie. Może znajdzie się osoba której on zasmakuje ale ja tego będę unikał.

Osoby czytające ten tekst niech wezmą pod uwagę że jest to tylko moja subiektywna ocena opisanych produktów i nie do końca mogą się ze mną zgodzić.

A teraz zapraszam do dzielenia się swoimi napojami na drogę, a jak ktoś ma, to niech da swój przepis w tym temacie.

Awatar użytkownika
Reset
Gaduła
Gaduła
Posty: 49
Rejestracja: 30 maja 2016, 15:37
Mieszkam w: Konstantynów Łódzki

Co pić podczas długich tras rowerowych ?

Post autor: Reset » 30 maja 2016, 20:35

Ja piję wodę i izotoniki "tylko" broń borze energetyki, dlaczego? ponieważ energetyki zawierają kofeinę, podczas jazdy i tak nam wzrasta ciśnienie a jeśli dowalimy jeszcze energetykiem to może być to tragiczne w skutkach. Przynajmniej dla tych którzy może mają jakieś problemy ze zdrowiem (serce).

Awatar użytkownika
Maksiu
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 319
Rejestracja: 27 maja 2016, 07:08
Mieszkam w: Łódź

Co pić podczas długich tras rowerowych ?

Post autor: Maksiu » 30 maja 2016, 21:42

Reset pisze:broń borze
Serio ? ;)

Masz rację, ale przy całodniowym wypadzie, nazwijmy to rodzinnym, gdzie nie jest to jakieś intensywne ćwiczenie (w sensie jazda na rowerze na spokojnie) strzelenie sobie takiego energetyka może mieć swoje zalety gdy jesteśmy np. senni lub spada ciśnienie. Jest to dobra alternatywa dla kawy w terenie, chyba że ktoś lubi jeździć z termosem wypełnionym małą czarną, to już inna sprawa.

Podsumowując, energetyk tylko i wyłącznie gdy siadają nam siły aby dostać kopa oraz w wypadach "na luzie". Stosowanie go jako środek nawadniający - nigdy.

Awatar użytkownika
Diodek_pl
Moderator
Moderator
Posty: 287
Rejestracja: 02 lip 2017, 01:51
Mieszkam w: Łódź
Imię: Michal
Kontakt:

Re: Co pić podczas długich tras rowerowych ?

Post autor: Diodek_pl » 13 kwie 2018, 23:40

Zapraszam do wpis o nawodnieniu człowieka - https://diodek.pl/o-nawodnieniu-czlowieka-slow-kilka/

Gdyby były pytania proszę pisać je tutaj, bądź w komentarzach na stronie. Nie ja jestem autorem tych wpisów, ale o ewentualnych pytaniach mogę go powiadomić.
Ogniwa 18650 - Wszystko co musisz wiedzieć o akumulatorach 18650
Ogniwa z depakietu Test ogniw 18650 z Allegro i OXL.
Kody z Chin Kody rabatowe Aliexpress i inne Chińskie sklepy, zniżki na latarki Convoy i nie tylko.

Awatar użytkownika
jacektermos
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: 15 gru 2021, 11:00
Mieszkam w: Zgierzu
Imię: Jacek

Re: Co pić podczas długich tras rowerowych ?

Post autor: jacektermos » 10 cze 2022, 11:29

Ja na przejażdżkę rowerową zawsze brałem herbatę czerwoną. Wypoczynek po wielu km z tą herbatą to czysty relaks.

ODPOWIEDZ