Darmowe bilety do kina, teatru i muzeum dla mieszkańców, którzy zrezygnują z samochodu (Nie, nie chodzi o nasz kraj)

Wieści z mediów to dział w którym możecie zamieszczać linki, fragmenty artykułów - pamiętając o zachowaniu informacji o autorze tekstu czy zdjęcia. Szanujmy prawa autorskie!
Awatar użytkownika
Diodek_pl
Moderator
Moderator
Posty: 241
Rejestracja: 02 lip 2017, 01:51
Mieszkam w: Łódź
Imię: Michal
Kontakt:

Darmowe bilety do kina, teatru i muzeum dla mieszkańców, którzy zrezygnują z samochodu (Nie, nie chodzi o nasz kraj)

Post autor: Diodek_pl » 22 lut 2020, 18:35

Już 26 lutego władze Wiednia uruchomią nowy projekt, dzięki któremu mieszkańcy stolicy Austrii poprzez specjalną aplikację będą mogli zbierać punkty, które będzie można wymienić na darmowe bilety do kin i teatrów. Ilość punktów, będzie odpowiadała ilości kilometrów przemierzonych bez samochodu.
- Udało nam się stworzyć projekt, który jest jednocześnie projektem kulturalnym i środowiskowym, a ponadto angażuje obywateli i jest wyjątkowy w skali całego świata - tłumaczy Peter Hanke, radny miasta i członek rady ds. cyfryzacji, podczas prezentacji projektu w Wiedeńskim ratuszu. Na czym polega projekt? Władze Wiednia uruchomią aplikację Kultur-Token, która będzie zliczała kilometry przemierzone bez samochodu, czyli np. pieszo, rowerem lub komunikacją miejską

Za zebrane przez mieszkańców kilometry, przyznawane będę im punkt, które będzie można wymienić na darmowe bilety do instytucji kulturalnych. W fazie testowej, do której zaproszono cztery czołowe instytucje - Wien Museum, Volkstheater, Wiener Konzerthaus oraz MuseumsQuartier - weźmie udział 1000 mieszkańców miasta.

Aplikacja Kultur-Token przez cały czas będzie liczyła ilość dwutlenku węgla, który udało się ograniczyć każdemu z uczestników testów. Jeśli danej osobie uda się ograniczyć emisję CO2 o 20 kilogramów - co odpowiada okresowi dwóch tygodni korzystania z roweru lub hulajnogi - aplikacja wyemituje specjalny żeton. Każdy z żetonów uprawnia do odebrania darmowego biletu do kina, teatru lub muzeum. Jeśli testy zakończą się powodzeniem, jesienią projekt zostanie udostępniony wszystkim mieszkańcom Wiednia i to z rozszerzoną ofertą.
źródło : https://noizz.pl/lifestyle/darmowe-bile ... ia/5er14qp
UWAGA! Nowy projekt - Przygody z IT. Zapraszam na Fanpage - darmowe licencje na programy, ciekawe zniżki, recenzje sprzętu
#KablujZGłową Testy przewodów USB-C -> A-C oraz C-C i microUSB
Diodek.pl - Akcesoria rowerowe i ogólnie tematyka IT

ODPOWIEDZ