Łódź coraz mniej przyjazna rowerzystom? Tak wynika z rankingu "Rowertour"

Wieści z mediów to dział w którym możecie zamieszczać linki, fragmenty artykułów - pamiętając o zachowaniu informacji o autorze tekstu czy zdjęcia. Szanujmy prawa autorskie!
Awatar użytkownika
Diodek_pl
Moderator
Moderator
Posty: 241
Rejestracja: 02 lip 2017, 01:51
Mieszkam w: Łódź
Imię: Michal
Kontakt:

Łódź coraz mniej przyjazna rowerzystom? Tak wynika z rankingu "Rowertour"

Post autor: Diodek_pl » 29 paź 2018, 14:08

Łódź spadła o sześć pozycji w rankingu miast przyjaznych rowerzystom magazynu branżowego „Rowertour”. Doceniono rower publiczny i pasy dla rowerów.

Ranking "Rowertouru" to jedno z ważniejszych zestawień, oceniających 40 miast Polski. Jeszcze dwa lata temu Łódź była na 16. pozycji, teraz spadła na miejsce 22. Trzy pierwsze miejsca w rankingu zdobyły: Wrocław, Gdańsk i... Radom.

W Łodzi magazyn docenił wielkość i popularność Łódzkiego Roweru Publicznego, długość pasów rowerowych, możliwość jazdy rowerem po parkach i przewozu ich w tramwajach.

- Sieć dróg rowerowych nie jest jednak zbyt gęsta - ocenia Marek Rokita, autor raportu.

W Łodzi gorzej wypadła infrastruktura rowerowa, zabrakło remontów dróg rowerowych i imprez dedykowanych cyklistom.

Hubert Barański z Fundacji Fenomen jest przekonany, że z raportu wynika jeden główny wniosek. – Coraz więcej osób chce jeździć po Łodzi rowerami, ale rozwój infrastruktury za ich potrzebami nie nadąża – ocenia.

Miasto nie ma też wielu danych, takich np. jak liczba stojaków. Według ocen magazynu Łódź mogłaby być wyżej, gdyby miejscy urzędnicy mieli i podali pełniejsze dane.

Piotr Wasiak, rzecznik prasowy Zarządu Inwestycji Miejskich podkreśla, że w ciągu ostatnich ośmiu lat wybudowano około 120 km dróg rowerowych. Przypomina też, że Łodzi mamy też chętnie używaną, jedną z największych sieci roweru publicznego w Polsce.

- Są różne rankingi, np. w zestawieniu "Morizona" Łódź jest na trzecim miejscu, czyli na podium - podkreśla Wasiak.

Opublikowany w lipcu Rowerowy Ranking Miast portalu "Morizon" miał podobne wnioski jak raport magazynu Rowertour. Świetnie oceniono Łódzki Rower Publiczny zaznaczając, że infrastruktura w mieście pozostawia dużo do życzenia.
Źródło : http://lodz.naszemiasto.pl/artykul/lodz ... id,tm.html
UWAGA! Nowy projekt - Przygody z IT. Zapraszam na Fanpage - darmowe licencje na programy, ciekawe zniżki, recenzje sprzętu
#KablujZGłową Testy przewodów USB-C -> A-C oraz C-C i microUSB
Diodek.pl - Akcesoria rowerowe i ogólnie tematyka IT

Awatar użytkownika
Monet24
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: 09 wrz 2019, 19:23
Imię: Kacper

Re: Łódź coraz mniej przyjazna rowerzystom? Tak wynika z rankingu "Rowertour"

Post autor: Monet24 » 14 wrz 2019, 17:05

Łódź dla sportu!!!, miasto powinno być zainteresowane tym aby mieszkańcy korzystali jak najmniej z komunikacji miejskiej

ODPOWIEDZ