Narzędzia rowerowe

Awatar użytkownika
pszemoo
Maniak
Maniak
Posty: 194
Rejestracja: 05 paź 2016, 22:49
Mieszkam w: Łódź
Imię: Przemek

Re: Narzędzia rowerowe

Post autor: pszemoo » 01 lut 2017, 21:08

Czy te pozostałe "gadżety" to do centrowania kół??

Tapatalk...pszemoo

Awatar użytkownika
Witboj
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 236
Rejestracja: 20 sie 2016, 10:52
Mieszkam w: Łódź
Imię: Witek

Re: Narzędzia rowerowe

Post autor: Witboj » 01 lut 2017, 22:00

Jedno do centrrowania kół a drugie haka przerzutki:

Odpowiedniki

https://www.youtube.com/watch?v=ztJA89yqnjs

https://www.youtube.com/watch?v=zWe6Zbaz1uM

Tylko moje to polski Bitul i polska cena ;-)

Awatar użytkownika
pszemoo
Maniak
Maniak
Posty: 194
Rejestracja: 05 paź 2016, 22:49
Mieszkam w: Łódź
Imię: Przemek

Re: Narzędzia rowerowe

Post autor: pszemoo » 01 lut 2017, 22:33

To już wiem do kogo pojade jak będę miał problem z przerzutką ;)

Tapatalk...pszemoo

Awatar użytkownika
Witboj
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 236
Rejestracja: 20 sie 2016, 10:52
Mieszkam w: Łódź
Imię: Witek

Re: Narzędzia rowerowe

Post autor: Witboj » 02 lut 2017, 11:04

Super! Sześciopak piwa zawsze mile wdziany :-)

Awatar użytkownika
Diodek_pl
Moderator
Moderator
Posty: 287
Rejestracja: 02 lip 2017, 01:51
Mieszkam w: Łódź
Imię: Michal
Kontakt:

Re: Narzędzia rowerowe

Post autor: Diodek_pl » 22 sty 2020, 02:22

Gdyby ktoś szukał tanich marek, godnych uwagi to z praktyki polecam narzędzia marki :

Prox / Bike Hand - made in china, ale w domowym warsztacie zdają egzamin. Klucz do kasety czy wolnobiegu daje radę. Myślę że Prox jest ciut wyżej z jakością, ale to tylko subiektywne odczucie. Nie robiłem testów.

Bitul - dobre bo polskie. Klucz do pedałów, klucze do tarcz, bacik czy narzędzia do supportu są naprawdę dobre

YATO - wkrętaki, kombinerki, szczypce czy inne podręczne narzędzia polecam z czystym sumieniem bo używam od lat. Jedynie co to proponuję grosza dorzucić i kupić ciut droższe modele np. YT-2670 zamiast mega zestawu YT-25982 bo podejrzewam że cena tam może się lekko odbić na jakości. Model 2670 nie jeden remont ze mną przeżył i złego słowa powiedzieć nie mogę. Jako że przy rowerze na upartego wystarczą 2 wkrętaki to polecam kupić pojedynczo te dłuższe np. YT-2645.

Stojaki serwisowe to klasycznie Lidl, bądź JULA jako pewniak że będzie cały czas a nie czekać "na rzut". Tutaj piszę oczywiście z tego co można na forach wyczytać, osobiście nie używałem ich.

Jeżeli ktoś buduje swój warsztat to rada od serca, nie kupujcie tych "gotowych" walizek. Narzędzia tam nie grzeszą jakością i lepiej osobno kompletować to co Wam naprawdę się przyda. Chyba że traficie je w jakiejś dobrej cenie np. na OLX czy coś, to można wtedy gdybać ;)
Ogniwa 18650 - Wszystko co musisz wiedzieć o akumulatorach 18650
Ogniwa z depakietu Test ogniw 18650 z Allegro i OXL.
Kody z Chin Kody rabatowe Aliexpress i inne Chińskie sklepy, zniżki na latarki Convoy i nie tylko.

Awatar użytkownika
Lotmi
Maniak
Maniak
Posty: 83
Rejestracja: 21 maja 2021, 14:11

Re: Narzędzia rowerowe

Post autor: Lotmi » 19 cze 2023, 08:07

To zalezy w czym chcesz robic - drewno, metal, platki, szklo, kamien, mechanika, elektryka, elektronika, itp... I co chcesz robic. Kazde DIY wymaga innego zestawu. No I jakosc narzedzi - im lepsze, tym lepsze beda efekty - warto zainwestowac w dobre, bo nie meczysz sie z narzedziami, tylko uczysz sie robic to co masz zrobic.
Jeśli mogę polecić sklep z narzędziami, to jest to https://buythis.pl/warsztat/narzedzia-r ... oczkowe-2/
Mają tam spory wybór kluczy, na pewno znajdziesz coś odpowiedniego do warsztatu.

Awatar użytkownika
bambkin
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 12 cze 2023, 12:41
Imię: Janek

Re: Narzędzia rowerowe

Post autor: bambkin » 26 cze 2023, 13:29

Dziękuję za podzielenie się swoimi rekomendacjami dotyczącymi narzędzi warsztatowych. Ważne jest, aby mieć solidne narzędzia do pracy nad rowerem. Oto krótkie podsumowanie marek, o których wspomniałeś:

Prox / Bike Hand: Marka produkująca narzędzia dla domowych warsztatów, często produkowane w Chinach. Klucze do kaset i wolnobiegów są polecane jako solidne narzędzia. Prox jest oceniany wyżej pod względem jakości.

Bitul: Polska marka, która oferuje dobre narzędzia, takie jak klucze do pedałów, klucze do tarcz, bacik i narzędzia do supportu.

YATO: Marka oferująca różne narzędzia, takie jak wkrętaki, kombinerki, szczypce, które są polecane ze względu na swoją trwałość. Zalecane jest wybranie nieco droższych modeli, które mogą być bardziej solidne.

Co do stojaków serwisowych, polecają Lidl i JULA jako pewne źródło dostępności. Stojaki te są popularne, choć nie używałeś ich osobiście.

Jeśli chodzi o budowanie własnego warsztatu, zalecasz nie kupować gotowych walizek narzędziowych, ponieważ narzędzia w nich zawarte często nie są wysokiej jakości. Zamiast tego sugerujesz osobne kompletowanie narzędzi, które są naprawdę potrzebne. Oczywiście, jeśli trafisz na dobrą ofertę na portalach takich jak OLX, może warto się zastanowić.

Dziękuję również za informację o nowym projekcie - Przygody z IT i zaproszenie na fanpage. Wydaje się być interesującym miejscem dla osób poszukujących darmowych licencji na programy, zniżek i recenzji sprzętu związanych z IT.

Mam nadzieję, że te informacje okażą się przydatne dla innych użytkowników!

Zablokowany