Wymiana kasety na 10 rzędową

Manetki, kasety, łańcuchy, korby i przerzutki rowerowe.
Awatar użytkownika
BikeManiak
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 26
Rejestracja: 11 kwie 2016, 12:00
Mieszkam w: Kutno

Wymiana kasety na 10 rzędową

Post autor: BikeManiak » 15 paź 2016, 09:18

Do tej pory miałem kasetę 7 rzędową a chciałbym zmienić na 10 rzędową - i pojawia się pytanie czy jest sens?

Awatar użytkownika
pszemoo
Maniak
Maniak
Posty: 194
Rejestracja: 05 paź 2016, 22:49
Mieszkam w: Łódź
Imię: Przemek

Re: Wymiana kasety na 10 rzędową

Post autor: pszemoo » 15 paź 2016, 10:22

Hmm... wszystko zależy jakim budżetem dysponujesz i jaki masz rower. Może się okazać, że pieniądze które na to wydasz przewyższą wartość roweru. Jeśli cierpliwie poszukasz na OLX czy na allegro to uda Ci się na fajnych używanych częściach to zrobić i będzie dużo taniej.

1. Wymiana piasty lub koła na bębenek pod kasetę (w tej chwili masz wolnobieg)
2. Kupno kasety.
3. Wymiana manetek.
4. Wymiana przerzutki tył.
5. Wymiana łańcicha (10s jest węższy)
6. Prawdopodobnie wymiana korby (może nie współgrać z łańcuchem 10s)
7. Możliwa wymiana przerzutki przód

Mnie dwa lata temu udało się kupić w dobrek cenie całe tylne koło z kasetą 9s w świetnym stanie. Ale resztę podzespołów miałem z innego roweru.
Więc odbyło się to w miarę "bezboleśnie".
Jeśli już chcesz zmieniać to na 10s, mniejsza ilość przełożeń to już kompletnie nieopłacalna opcja. Nowe podzespoły coraz trudniej dostać a ceny używek zaczynają być absurdalnie wysokie.

Tapatalk...pszemoo

Awatar użytkownika
BikeManiak
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 26
Rejestracja: 11 kwie 2016, 12:00
Mieszkam w: Kutno

Re: Wymiana kasety na 10 rzędową

Post autor: BikeManiak » 15 paź 2016, 10:28

Właśnie dobrze że ktoś mi uświadomił że to może za wiele kosztować. W sumie gdzie ja wykorzystam tyle biegów, podejrzewam że nigdzie i pieniądze wyrzucę w błoto.

Awatar użytkownika
pszemoo
Maniak
Maniak
Posty: 194
Rejestracja: 05 paź 2016, 22:49
Mieszkam w: Łódź
Imię: Przemek

Re: Wymiana kasety na 10 rzędową

Post autor: pszemoo » 15 paź 2016, 10:32

Dokładnie, musisz sobie odpowiedzieć jak używasz roweru i czy brakuje Ci jakiegoś zakresu. Może dostępne są wolnobiegi o innym zakresie, który Tobie bardziej będzie odpowiadał.

Tapatalk...pszemoo

Awatar użytkownika
kuba049
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 04 lip 2016, 16:25

Re: Wymiana kasety na 10 rzędową

Post autor: kuba049 » 24 paź 2016, 19:50

Dlaczego zakładasz, że 7s to od razu wolnobieg? Kaseta 7s istnieje i nawet ciągle są w sprzedaży, co nie zmienia faktu, że przy zmianie na inną ilość przełożeń trzeba zmienić piastę/koło (dla 8s i więcej) lub dołożyć podkładkę (dla kaset 6s i 5s, bo 5s chyba też istniały). Jeśli faktycznie ma wolnobieg to się nie wypowiem co do zakresu, ale spokojnie można dostać kasety 7s 11-28 (trzeba sprawdzić czy piasta jest w standardzie Hypredrive-C), 12-28 i chyba 12-24

Zablokowany