Jak się poruszacie po mieście, gdy brak ścieżki?

Za mało dróg rowerowych? może coś jest z nimi nie tak, dziurawe itd. Piszcie o tym w tym dziale.
Awatar użytkownika
Żuberek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: 02 paź 2016, 12:04
Mieszkam w: Łódź/Pabianice

Jak się poruszacie po mieście, gdy brak ścieżki?

Post autor: Żuberek » 12 paź 2016, 08:26

Często w Łodzi dzieje się tak że nie ma ścieżek rowerowych lub nagle się kończą. Co w tedy robicie? a co mówią przepisy. Ja osobiście gdy nie ma ścieżki to jadę chodnikiem. Wiem o tym doskonale że mogę dostać za to mandat ale niestety boję się jeździć po ulicy.

Awatar użytkownika
fokus
Gaduła
Gaduła
Posty: 38
Rejestracja: 28 cze 2016, 16:19
Mieszkam w: Skierniewice

Re: Jak się poruszacie po mieście, gdy brak ścieżki?

Post autor: fokus » 12 paź 2016, 08:44

Ja jadę ulicą ale to dla tego iż znam się na przepisach rowerowych. Nie oszukujmy się wielu rowerzystów w Łodzi nie ma pojęcia o przepisach ruchu drogowego. I tacy rowerzyści są niesamowitym zagrożeniem dla siebie samego i dla innych.

Awatar użytkownika
nortsam
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 13 lip 2016, 10:03
Mieszkam w: Łódź

Re: Jak się poruszacie po mieście, gdy brak ścieżki?

Post autor: nortsam » 12 paź 2016, 09:17

Najbezpieczniej czuję się jadąc jezdnią. W brew pozorom uważam, że więcej niebezpieczeństw czyha na rowerzystów na ścieżkach rowerowych, niż na jezdni (oczywiście jeżeli rowerzysta zna przepisy ruchu drogowego i się do nich stosuje).

Awatar użytkownika
pszemoo
Maniak
Maniak
Posty: 194
Rejestracja: 05 paź 2016, 22:49
Mieszkam w: Łódź
Imię: Przemek

Re: Jak się poruszacie po mieście, gdy brak ścieżki?

Post autor: pszemoo » 12 paź 2016, 10:23

Jestem podobnego zdania, że na DDR (to nie jest "ścieżka" !!!) jest w chwili obecnej mniej przewidywalnie (czyt. bezpiecznie) niż na drodze dla aut. Na DDRach pełno teraz ludzi, którym się wydaje, że są "królami asfaltu" bo mają rower a o przepisach zielonego pojęcia nie mają. Ponadto piesi z DDR robią sobie chodniki (ciekawe dlaczego po drodze dla aut nie idą środkiem ;)).
Warunkiem bezpiecznego poruszania po "normalnej" drodze jest oczywiście znajomość przepisów ruchu drogowego i odpowiednia widoczność (światła, kamizelka itp.).

Tapatalk...pszemoo

Awatar użytkownika
Artur9720
Maniak
Maniak
Posty: 195
Rejestracja: 23 kwie 2016, 17:47
Mieszkam w: Łódź

Re: Jak się poruszacie po mieście, gdy brak ścieżki?

Post autor: Artur9720 » 20 paź 2016, 01:47

Dokładnie tak jak piszecie wolę jechać ulicą niż chodnikiem ale nie wbijam się na ulicę z trzema pasami w jednym kierunku a widziałem kozaków co pod wiadukt na Aleksandrowskiej turlali się środkowym pasem :O. Jestem zdania że jak tylko jest albo zaczyna się tzw DDR to trzeba nią jechać :-)

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
"cudowne dziecko dwóch pedałów" :)

ODPOWIEDZ