Jak oszczędzacie kasę

Luźne rozmowy niekoniecznie o rowerach.
Awatar użytkownika
wartam
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 26
Rejestracja: 21 maja 2021, 14:57

Jak oszczędzacie kasę

Post autor: wartam » 10 maja 2022, 09:19

Jak w temacie. Czy macie jakieś patenty?

Awatar użytkownika
Lotmi
Maniak
Maniak
Posty: 84
Rejestracja: 21 maja 2021, 14:11

Re: Jak oszczędzacie kasę

Post autor: Lotmi » 10 maja 2022, 09:52

Wiecie, może to dziwnie zabrzmi ale w momencie planowania zakupów włączam racjonalne myślenie:) zakupy robię raz w tygodniu pod kontem obiadów na cały tydzień. W niedziele gotuje obiady do piątku. Nie kupuje chleba i słodyczy bo sama pieke słodkości i pieczywo. Pracuje codziennie do 16 wiec weekend jest czasem organizacji domu. Przeglądam promocje i ewentualne rabaty. Moje rachunki za zakupy chemiczne, higieniczne i spożywcze spadły średnio o 30%
Polecam tez pekao konto przekorzystne. Obecnie mają na koncie oszczędnościowym ponad 3,5% . Można sporo zaoszczedzić.

Awatar użytkownika
ferra
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 14 lut 2022, 11:03
Imię: Kasia

Re: Jak oszczędzacie kasę

Post autor: ferra » 26 maja 2022, 16:34

Ja odkładam na ppk, mogę sobie zajrzeć w każdej chwili i sprawdzić stan konta i wszystkie składki. Odkładam tam już jakiś czas i wcale nie odczułam w budżecie że oszczędzam więc to super sprawa

Awatar użytkownika
MarekPens
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 14 lip 2022, 22:12

Re: Jak oszczędzacie kasę

Post autor: MarekPens » 14 lip 2022, 22:14

Nie ma jak oszczędzać ... nie ma z czego :(

Awatar użytkownika
wissienka
Gaduła
Gaduła
Posty: 37
Rejestracja: 06 sie 2020, 14:32
Imię: Oliwia

Re: Jak oszczędzacie kasę

Post autor: wissienka » 01 sie 2022, 15:57

Idzie mi to bardzo ciężko. Zwykle staram się kupować produkty, z których wyjdzie mi jedzenia na 3-4 dni, czyli np. spaghetti. Na śniadanie owsianka, wystarczy raz kupić, a jest na cały miesiąc opakowanie. I tylko dokupić mleko raz na 5 dni. Oszczędzam na komunikacji miejskiej hehe casami na gapę a czasami spacerek. Sprawdza się dobrze robienie listy zakupów i planowanie na cały tydzień.

Awatar użytkownika
j.ziemowit
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 12 sty 2023, 11:24
Imię: Jacek

Re: Jak oszczędzacie kasę

Post autor: j.ziemowit » 01 lut 2023, 23:27

No my przede wszystkim staramy się ograniczać niepotrzebne wydatki, takie jak zbędne czy przypadkowe zakupy czy też wyjścia do restauracji. Po drugie, inwestujemy w energooszczędne sprzęty AGD i żarówki LED. Jednak, naszym największym osiągnięciem, jeśli chodzi o zaoszczędzone kwoty, było zainwestowanie w panele słoneczne od https://www.hewalex.pl/oferta/fotowolta ... oltaiczne/. Oczywiście początkowy koszt był dosyć spory, ale dzięki temu nasze rachunki za prąd są teraz znacznie niższe niż u znajomych, którzy jeszcze nie zdecydowali się na taki krok.

ODPOWIEDZ